Hírek
2022. Március 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Kovács Tamás
Magyar egészségügyi segélyszállítmány indult Ukrajnába

Huszonnégy raklapnyi, több tízmillió forint értékű egészségügyi segélyszállítmányt indított útjára a kormány az Európai Unió segítségnyújtási mechanizmusa keretében hétfőn Budapestről Ukrajnába.
A kétkamionnyi szállítmány kifejezetten a sebészeti ellátást segíti, tehát sebesültek ellátását segítő eszközöket, sebészeti fúrókat, ollókat, érfogókat, illetve fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszereket tartalmaz - közölte a szállítmány berakodásakor Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) közigazgatási államtitkára.
Ez már a sokadik magyar segélyszállítmány, ugyanis még a háború kitörése előtt Magyarország adományozott Ukrajna számára lélegeztetőgépeket és kórházi monitorokat is - tette hozzá.
Elmondta: a szállítmányt, amellyel Magyarország a békét kívánja szolgálni, hétfő este veszik át az ukrán tárca meghatalmazottjai Záhonyban és viszik tovább Ukrajna belső területeire.
Magyarország - folytatta az államtitkár - nem csupán az ukrán egészségügyet támogatja; a magyar egészségügy is kiemelkedően teljesít az ukrajnai menekültek magyarországi ellátása során. A kormány ugyanis arról döntött, hogy az Ukrajnából érkező menekültek valamennyi egészségügyi ellátást és a gyógyszereket is társadalombiztosítási támogatás mellett vehetik igénybe - jelezte.
Kásler Miklós miniszter rendelkezett arról is, hogy a magyarországi onkológiai centrumok az Országos Onkológiai Intézet koordinálásával haladéktalanul megkezdik azoknak az ukrajnai menekülteknek a kezelését, akik onkológiai ellátás alatt állnak - idézte fel Latorcai Csaba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van
2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld
Átadták a HUN-REN új székházát
Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.