Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2023. November 30. 08:44, csütörtök | Helyi
Forrás: Gyulainé Tóth Zsuzsanna-MA/M1/zsuffa csaba

Magyar Autóklub: a törvény előírja, a parkolási díjak kiszabásának csakis

Magyar Autóklub: a törvény előírja, a parkolási díjak kiszabásának csakis

forgalomszabályozási célja lehet, nem pedig nyerészkedés vagy bevételszerzés. Az, hogy ez az esti órákban, késő esti órákban a belvárosban mit jelent, erre egészen biztos,

hogy vannak számok, és egészen biztos, hogy jelentős többletparkolási díjbevételt eredményez”.

A főpolgármester még áprilisban jelentette be, hogy elfogyott a főváros pénze, ezért egy gazdasági túlélőcsomagot hirdetett meg.
Budapest annak ellenére került a csőd szélére, hogy az előző főpolgármester, Tarlós István több mint 200 milliárd forinttal a kasszában adta át a vezetést Karácsonyéknak, idén pedig az iparűzési adóból rekordbevétel folyt be a főváros számlájára.

Fizetőssé válik az óriás-parkoló Budapest határában is

Elemzők szerint Karácsony Gergelyék az autósokkal fizettetnék meg saját hibáikat, ezért emelték drasztikusan a díjakat. Szerdán pedig újabb övezeteket tettek fizetőssé.

A Fővárosi Közgyűlés szerdán megszavazta, hogy újabb területeken tegyék fizetőssé a parkolást Budapest külső kerületeiben, valamint több helyen díjemelés is lesz – írja a Magyar Nemzet. Szakértők szerint Karácsony Gergelyék az autósoktól remélnek pluszbevételt a parkolási díjak folyamatos emelésével.

Felháborodva és megdöbbenve fogadták tavaly a fővárosi autósok azt, amikor Karácsony Gergelyék drasztikusan megemelték a budapesti parkolási tarifákat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.