Hírek

2012. Október 29. 07:50, hétfő | Helyi
Forrás: infonograd

Magabiztos tarjáni kosaras győzelem

Könnyed, magabiztos játékkal győzte le debreceni ellenfelét az SKSE férfi kosárlabdacsapat a hét végi fordulóban.

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Debreceni EAC 92–64 (24–23, 21–13, 29–10, 18–18)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Gergely, Domán, Vida.
Salgótarján: SURMANN P., Sebők 6, GORSZKIJ 18, Hartvich 15, Godena 8. Csere: LIKÁR 19, UGHY 12/6, Surmann G. 10, Kiss K. 2, Szabó Z., Dániel P. 2, Tóth-Szarvas. Vezetőedző: Dániel Tamás.
Debrecen: NAGY BENEDEK 13/6, Bács 10, BALOGH A. 11, Lőrincz, Marosi 6. Csere: Urbán 8/6, Szarka 14/9, Tóth L. 2, Keresztes, Gál K. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston. Edző: Barna Donát.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–4, 7. perc: 14–20, 13. perc: 33–31, 18. perc: 44–34, 25. perc: 58–40, 28. perc: 67–44, 33. perc: 79–52, 38. perc: 85–59.

Az SKSE végeredményben a várt magabiztossággal oldotta meg a kötelező házi feladatot, s a tarjániak játékában a cseresor 45 pontos összetermésétől, illetve a csapatszinten kiosztott 38 gólpassztól kezdve, Surmann Péter klasszis irányítójátékán át Ughy és Likár reménykeltő szerepléséig sok pozitívum is akadt. Az összkép azonban továbbra is meglehetősen vegyes, s nem kétséges, hogy a mienknek még mindig sok mindenben kell javulniuk ahhoz, hogy a vészesen közeledő november 17-i csúcstalálkozón a győzelem reményében vehessék föl a küzdelmet látszólag megállíthatatlanul menetelő, a 4. forduló rangadóján az egrieket valósággal leiskolázó Kecskeméttel.

További eredmények: EKF-Eger-Hész – Kecskeméti TE KK 51–91, Bajai Bácska FKE – Mezőberényi KK 107–70, EnterHód-Vásárhelyi Kosársuli – Nagykőrösi Sólymok KE 87–62, Óbudai Kaszások – Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 96–89.