Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2011. Július 14. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Legyen magyar a görögdinnye

Legyen magyar a görögdinnye

Magyarországon első és másodosztályba kell sorolni a görögdinnyét csütörtöktől, különböző szempontok, például a cukortartalom alapján.

A minőségi előírásokkal azt próbálják megakadályozni, hogy a déli országok szezon végi áruja leverje a magyar dinnye árát, mondta Mártonffy Béla, a Zöldség-Gyümölcs Terméktanács elnöke.

Az az import dinnye, amely a déli termelés vége, nagyon olcsó, szinte fillérekért lehet hozzájutni, s érése pontosan egybeesik a magyar termék szezonkezdetével – tájékoztatott a Kossuth Rádió. Ha ebben az időszakban a nagy áruházláncok, vagy a nagykereskedők, importőrök olyan terméket hoznak be, ami leveri az árat, akkor a magyar termék csak nagyon alacsony áron tud a piacra kerülni. Ezt elsősorban minőségi oldalról lehet szabályozni, magyarázta a közrádió műsorában Mártonffy Béla.

Ma 25 forint körül van a görögdinnye felvásárlási ára, ami szinte nem is fedezi a termelő önköltségét, tette hozzá a terméktanács elnöke. A boltokban ugyanakkor 100-150 forint között mozog az ára. A szakmai szervezetek azon dolgoznak, hogy megérje a termelés. Ehhez egyrészt a kereslet növelésére van szükség. A hétvégétől egészen augusztusig marketing akciókkal, áruházi kóstoltatással népszerűsítik a görögdinnyét. Másrészt pedig jobban meg kell szervezni a termelést, hogy ne egyszerre érjen be az összes dinnye, hanem kiegyenlítetten legyen a termék a piacon, ami javítja a termelők pozícióját.

Orientpress Hírügynökség

Címkék: dinnye

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.