Hírek
2013. Február 02. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Legalább 30 százalékkal csökkentené az áram és gáz árát Lázár János
Lázár János, miniszterelnökséget vezető államtitkár elmondása szerint minimum 30 százalékkal kell mérsékelni az elektromos áram és a gázárakat 2014 nyaráig - (emlékeztetőül, a választások 2014. áprilisában lesznek). A vízszolgáltatás és szemétszállítás díját 10 százalékkal kell csökkenteni. Szerinte a kormánynak világosan el kell döntenie, hogy az emberek vagy a pénzintézetek, áram-és gázszolgáltatók oldalán áll-e.
Piaci szempontból kedvezőtlen a hír, hiszen tovább csökkenti a befektetői bizalmat - mondják az Equilor elemzői A MOL-ra közvetlen hatással ugyan nincs a lakossági energia árak vágása, de indirekt negatív hatás érheti a céget a gázszállító és tározó üzletén keresztül (üzemi szinten évi kb. 50 milliárd Ft profitot termel a gáz midstream – 480 Ft/részvény). Emiatt negatív piaci reakció követheti a nyilatkozatot. Egyelőre függőben van a MOL gáztározóinak állami felvásárlásának kérdése, korábbi sajtóhírek szerint van ilyen terv. Kiindulva az E.On ügylet árazásából, a MOL várhatóan nem jön ki rosszul az esetleges üzletből. Az E.On-ért 875 millió eurót fizethet az állam a Népszabadság információi szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
