2024. Augusztus 04. 09:00, vasárnap | Sport
Forrás: FIA TCR WORLD TOUR

Kumho FIA TCR World Tour & TCR Dél-Amerika.

Ehrlacher és Cardoso megszerezte a pole pozíciókat az El Pinarban

Yann Ehrlacher megszerezte a pole pozíciót a Kumho FIA TCR World Tour és a TCR South America közös futamának első párosában, az El Pinar-i Autódromo Victor Borrat Fabini-n. Ez volt a második alkalom, hogy a francia pilóta Marrakech után végzett a kvalifikáció élén; Mikel Azcona és Michelisz Norbert 0,38 és 0,41 másodperces különbséggel a második és a harmadik helyen végzett. A Q2 utolsó körében Ma Qing Hua megszerezte a tizedik pozíciót és a pole-t a fordított rajtrácsos 2. futamban, míg Pedro Cardoso volt a leggyorsabb a TCR dél-amerikai versenyzői közül, összesítésben a kilencedik helyen.
Egy esős reggel után kisütött a nap, és a pálya gyorsan kiszáradt, amikor elkezdődött a Q1. A köridők folyamatosan javultak, mígnem nyolc perc elteltével az edzés piros jelzésűvé vált, amikor Enrique Maglione Hondája megállt a T3-nál. Utána Ma volt az első, aki 1:21 alatt teljesített egy kört, felugrott az időmérő lap tetejére (1:20.564), mielőtt Thiago Vivacqua Toyotájával nekiütközött a T8-as sorompóknak, és ezzel egy második piros zászlót is kapott. Néhány perccel a vége előtt folytatódott az edzés, Azcona és Michelisz a második és harmadik helyre lépett előre.
A Q2-be továbbjutott versenyzők Ma, Azcona, Michelisz, Néstor Girolami, Ehrlacher, Thed Björk, Santiago Urrutia, Esteban Guerrieri, Juan Ángel Rosso, Pedro Cardoso, John Filippi és Matías Rossi voltak, Marco Butti pedig az első, aki nem. végezze el a vágást.
Ehrlacher azonnal elérte az ideiglenes leggyorsabb kört, 1:20.409-et, ami két tizeddel gyorsabb Michelisz 1:20.641-nél; A második kísérletnél Ehrlacher 1:20.227-re javított, ami elég jó volt a pole-hoz, míg Azcona a második helyre lépett be. A haldokló pillanatokban Ma-nak sikerült a tizedik leggyorsabb kört megtennie, így Rossót a 11. helyre szorította le.
Az edzés után Ma ötpozíciós rajtrácsbüntetést kapott az 1. futamért, amiért a közelgő Girolami és Azcona a Q2-ben.

Kvalifikáció
1:20.227 – Yann Ehrlacher (Lynk & Co Cyan Racing, Lynk & Co 03 FL)
1:20.606 – Mikel Azcona (BRC Squadra Corse, Hyundai Elantra N)

1:20.641 – Michelisz Norbert (BRC Squadra Corse, Hyundai Elantra N)

Menetrend
Vasárnap – 1. futam: 10:10 (15:10 CEST) élő közvetítés
Vasárnap – 2. futam: 15:25 (20:25 CEST)

2024. Szeptember 10. 22:50, kedd | Sport

Ismét dobogón a Kermor-os legények!

A Balaton Park Circuit-ot is sikeresen bevették a Kermor Motorsport pilótái. Egy első és egy második helyet hoztak el.

2024. Szeptember 10. 07:34, kedd | Sport

Paralimpia 2024 - Ünnepélyesen fogadták a magyar küldöttséget

Valódi példaképek vagytok mindannyiunk számára – mondta hétfőn a párizsi paralimpián 15 érmet nyert magyar küldöttség ünnepélyes fogadásán Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.

2024. Szeptember 09. 07:38, hétfő | Sport

Paralimpia 2024 - Kialudt a láng Párizsban

Vasárnap este kialudt a láng Párizsban, ezzel véget ért a XVII. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye.

2024. Szeptember 08. 06:52, vasárnap | Sport

Paralimpia 2024 - Ekler Luca Európa-csúccsal ezüstérmes 400 méteren

Ekler Luca Európa-csúccsal ezüstérmet szerzett a szombat esti döntőben 400 méteres síkfutásban a párizsi paralimpián.