Hírek
2015. Január 02. 12:00, péntek |
Helyi
Forrás: infonograd
Közösségi főiskola lesz a salgótarjáni?
"Közösségi főiskolaként" jellemezte a salgótarjáni képzések beindításának formáját Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár az MTI-nek adott év végi interjújában.
A közösségi főiskola nem intézménytípus, hanem működési forma - fejtette ki az államtitkár, aki szerint a főiskola jelző nem is igazán szerencsés. Lényege, hogy közösség finanszírozza, és az adott régióban élők számára fontos képzéseket folytat, de ez akár a környező, akkreditált intézmények kihelyezett képzéseként is megvalósulhat. Ilyennek a kialakítása kezdődött meg Salgótarjánban, és jelenleg Békéscsabán is folynak tárgyalások – tette hozzá az államtitkár az interjúban. Mint arról korábban beszámoltunk, a helyi műszaki képzésről szóló megállapodás még október 10-én született meg Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata és az Óbudai Egyetem között. Az eseményen akkor jelenlévő Palkovics László államtitkár már októberben előrevetítette, hogy a felsőoktatási stratégiába "salgótarjáni modellként" kerül majd be ez a képzési forma. A felek októberben a salgótarjáni felsőoktatás 2015 őszétől való újraindításáról állapodtak meg.
Forrás: radiofocus.hu - Képünk illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
