Hírek
2013. Március 27. 08:00, szerda |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Közel ezer munkavállaló TÁMOP-os képzése fejeződött be Észak-Magyarországon
Kisvállalkozások által alkalmazott, csaknem ezer ember képzése fejeződött be Észak-Magyarországon a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében - közölte Németh Gábor projektmenedzser Salgótarjánban.
Mikro- és kisvállalkozók munkavállalóinak biztosított képzést az észak-magyarországi régió három megyéjében a Nógrád Megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (NMRVA), a kétéves program végén 971-en szereztek tanúsítványt cégvezetési, gazdasági, európai uniós és értékesítési ismeretekből, valamint angol nyelvből.
Nógrád megyéből 658, Hevesből 146, Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből 167 munkavállaló szerzett tanúsítványt az ingyenes képzéseken. A projekt a TÁMOP keretében zajlott, 100 százalékos támogatással, 237,3 millió forintból.
Németh Gábor elmondta, hogy mivel a vállalkozásfejlesztési alapítvány 2010 novemberében nyerte el a pályázatot, a projektnek 2012. október 31-ig kellett volna befejeződnie, ám a toborzási folyamat és a közbeszerzési eljárások elhúzódása miatt határidő-hosszabbítást kértek és kaptak 2013. március 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
