Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2016. Május 23. 12:00, hétfő | Helyi
Forrás: radiofocus

Közel 505 hektárt érintettek a fagykárok Nógrádban

Közel 505 hektárt érintettek a fagykárok Nógrádban

Folyamatosan érkeznek a kárbejelentések a tavaszi fagyok okozta károkkal kapcsolatban.

Az ezidáig összesítetten 505 hektárnyi területet érintő kárbejelentések szinte mindegyike a fagyokkal kapcsolatos, elenyésző köztük a belvíz okozta kár. A Nógrád Megyei Kormányhivatalnál kérdésünkre elmondták: pénteken délig 74 kárbejelentést regisztráltak az áprilisi szélsőséges időjárás okozta károkkal kapcsolatban. A kertészeti kultúrákban keletkezett károk elsősorban Nyugat-Nógrádra koncentrálódnak. A szőlőültetvények jellemzően Pásztó és Szendehely környékén szenvedtek kárt, a ribizli fagykárát érintően elsősorban Szécsény és Egyházasgerge térségéből érkeztek bejelentések. A meggy, cseresznye, alma és szilva gyümölcsösök elsősorban Kozárd környékén, az ilyen szélsőségeket jellemzően nehezen tűrő diósok Bujákon, Szalmatercsen, Szécsényben és Érsekvadkerten károsodtak. A bejelentések hitelességéről minden esetben helyszíni szemlén bizonyosodik meg a folyamatban „agrár-kármegállapító” szerepet betöltő, illetékes kormányhivatal.

Képünk illusztráció.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.