Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2014. November 26. 13:54, szerda | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András

Könyvtárak a Szaharában - hatezer könyv a sivatagban

Könyvtárak a Szaharában - hatezer könyv a sivatagban

Egyes könyvtárak, különösen a kisebbek, igazi időkapszulák, amelyek olyanok, mintha valóban a középkorból maradtak volna itt.

A kezdődő téli hidegben a legtöbb olvasónk bizonyára szívesen kirándul velünk egy izgalmas szaharai városkába, amelynek lakói ugyan alig páran maradtak, viszont ők – alig páran – féltve őrzik a település évszázados könyvtárait.

Annál is inkább érdemes körülnézni ebben a mauritániai kisvárosban, különösen, mondom, a könyvtáraiban, mert bibliotékái olyan ritkaságokat is őriznek, amelyeknek kedvéért kutatók tucatjai vállalják a szakarai utazás fáradalmait.
Hamarosan nyom nélkül eltűnik… Folytatás…

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén

2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld

Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.