2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2012. Február 26. 21:46, vasárnap | Helyi
Forrás: infonograd

Könnyedén lőtt negyven gólt a Kábel

Az utolsó helyezett Hajdúnánás ellen meglehetősen simán nyerte meg harmadik tavaszi bajnoki meccsét a Kábel SE NB I/B-s férfi kézilabda csapata.

A vendégek csak öt percig tudtak igazán méltó ellenfele lenni a balassagyarmatiaknak, a hazaiak néhány gyors leindulásnak köszönhetően hamar elhúztak, és az előnyüket nem csak megtartották, hanem növelték is. A második félidőben már tizenkét találatra is „dagadt” a különbség, és olyan látványos megoldásra is futotta erejükből, mint a jobbszélső Teimel kiváló „kínai” góljai. A 41-30 arányú győzelemből valamennyi mezőnyjátékos kivette a részét, bár fájdalom, hogy a negyedórán keresztül remekül védő Síró kapus egy súlyos szabálytalanságot követően idejekorán mehetett zuhanyozni.
Kedves László vezetőedző a lefújás után annyit mondott, bár akadtak hibák a csapat játékában az eredménnyel és mutatott teljesítménnyel messzemenőkig elégedett.

A jegyzőkönyv:
Kábel SE – Hajdúnánás KSE 41-30 (20-14)

Balassagyarmat, 250 néző, v.: Nagy, Végert.
Kábel: SÍRÓ – BÉCSI 3, Savón 8/2, SZABÓ T. 7, PIROSKA 3, FORGÁCS 5, SZABÓ A. 3. Cs.: KOVÁCS R. (kapus), Kajdy, TEIMEL 5, BÁN 3, Gubó, Varsandán 3/1, Széles 1.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1. Kiállítások: 14 perc (+1 kizárás: Síró), ill. 10 perc.
Az eredmény alakulása: 3.p.: 1-2, 8.p.: 8-2, 24.p.: 15-11, 36.p.. 23-19, 48.p.. 34-22, 55.p.. 36-27.