Hírek
2012. Április 11. 00:00, szerda |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Költészet napja: könyvbemutató Salgótarjánban
A költészet napja rendezvényén Szálinger Balázs József Attila-díjas költő lesz az Író és olvasója programsorozat vendége a salgótarjáni Balassi Bálint Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézetben április 12-én.
Az eseményt a Márai program keretében szervezik a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.
A megyeszékhelyen könyvbemutatóval emlékeznek a 2008-ban elhunyt Marschalkó Zsolt költőre, aki április 12-én lenne 50 éves. Földi Péter festőművész rajzaival készült el a Rebbenő madár című könyv, amelyet Orbán György János, a Balassi Bálint Asztaltársaság elnöke adott ki, és április 12-én mutatják be a megyei könyvtárban.
Feleségek felesége - Egy délután Szendrey Júliával - ezt a címet viseli a balassagyarmati Madách Imre Városi Könyvtár április 11-i rendezvénye, amelyen Balogh Ernő irodalomtörténész tart előadást Petőfi Sándor és Szendrey Júlia kapcsolatáról, és elhangzik Patka Heléna monodrámája is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
