Hírek
2012. Október 09. 12:35, kedd |
Helyi
Forrás: infonograd
Kiváló határ-menti kapcsolatok
Kifogástalanok a szakmai kapcsolatok a közlekedési infrastruktúra területén Magyarország és Szlovákia között.
Erről Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára beszélt a hét végén Salgótarjánban. A politikus a „Határok nélküli partnerség” című konferencián előremutatónak nevezte, hogy 2010 nyara óta 12 alkalommal volt egyeztetés ezen a területen, ebből négy állami vezetői, nyolc pedig szakértői szintű volt. Az államtitkár ismertette: négy új egyezményt kötöttek meg Szlovákiával, három korábbit módosítottak és egy szándéknyilatkozatot adtak ki. Két új határhidat adtak át az Ipoly folyón, egy harmadikat pedig újra közúti forgalomba helyeztek. Az államtitkár beszélt a tavasszal elfogadott egységes személyszállítási törvényről is, amely deklarálja, hogy a közösségi közlekedés közszolgáltatás, finanszírozása pedig állami feladat. A jogszabály a közösségi közlekedésen belül a kötöttpályás közlekedést helyezi előtérbe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
