Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2025. Szeptember 29. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Kisberk Szabolcsot választották Gyömrőn polgármesternek

Kisberk Szabolcsot választották Gyömrőn polgármesternek

Kisberk Szabolcsot a Mi Hazánk Mozgalom jelöltjét választották Gyömrőn polgármesternek 30,68 százalékos eredménnyel - közölte honlapján, vasárnap a Nemzeti Választási Iroda (NVI).

A Nemzeti Választási Iroda internetes oldala szerint Kisberk Szabolcs a Mi Hazánk színeiben 1838 szavazatot kapott (30,68 százalék), amivel Gyömrő polgármesterévé választották. Váradi Attila Független jelöltként, 1639 szavazattal (27,36 százalék) lett a második, Répás Tamás János a Jó Itt Élni! (JIE) jelöltje 1561 szavazattal (26,06 százalék) a harmadik helyet szerezte meg és Horváth István Attila a Hajnal Egyesület Gyömrőért (HEGY) jelöltje 952 szavazattal (15,89 százalék) a negyedik helyen végzett.

A választási névjegyzékben szereplő 15 637 választási választópolgár 16 szavazókörben voksolhatott. A választáson 6041 választópolgár adta le a szavazatát (38,64 százalék), ebből érvénytelen szavazat 52 volt.

Az időközi választásra azért volt szükség a településen, mert a 2024-ben megválasztott polgármester, Tóth János (Jó Itt Élni Egyesület) július 15-ei hatállyal lemondott.

A településen a 2. és a 6. számú egyéni választókerületekben a képviselők lemondása miatt szintén időközi választást tartottak, amelyen egy független jelölt és egy, a HEGY-hez tartozó jelölt szerzett mandátumot.

Címkék: kisberk szabolcs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld

Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban

Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.

2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld

Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét

Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell

2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld

Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket

Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.