Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2020. Május 16. 08:09, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Kiderült, hogy mit próbálnak a leggyakrabban börtönökbe becsempészni

Kiderült, hogy mit próbálnak a leggyakrabban börtönökbe becsempészni

A börtönökbe a leggyakrabban becsempészni próbált tiltott eszközök közé tartoznak a mini mobiltelefonok - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a közelmúltban az egyik elítéltnek postai úton küldtek be egy büntetés-végrehajtási (bv-) intézetbe Gazdálkodj okosan! társasjátékot, amelyben kilenc, illegálisan bejuttatott mobiltelefont és azokhoz tartozó SIM-kártyákat találtak.

A BvOP kiemelte: a biztonsági intézkedéseknek köszönhetően egyre hatékonyabban tudják kiszűrni azokat a tiltott tárgyakat, amelyeket a hozzátartozók próbálnak kifinomult módszerekkel bejuttatni a bv-intézetek falain belülre.

A folyamatos ellenőrzések eredményeként idén már 438 tiltott mobiltelefont találtak a hazai börtönökben - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.