Hírek
2011. December 27. 08:16, kedd |
Belföld
Forrás: STOP/Sztárnaptár
Ki hinné, hogy a Barátok Közt sztárja már itt tart
55 éves Ábrahám Edit színésznő, aki valójában nem kemény üzlet-, hanem gondos háziasszony.
Ismertségét a Barátok közt című tévésorozatnak köszönheti, a produkció indulása óta alakítja Berényi Claudiát. A sorozat profi színész szereplőinek csoportjába tartozik, már tizenhét évesen filmezett, a Bajuszverseny című tévéjátékban szerepelt.
Több filmben láthattuk, például a Bolondok báljában, a Zokogó majomban és a Kettévált mennyezetben, s játszott Esztergályos Károly Szerelmem, Elektra című filmjében. Remekül énekel és táncol, erről Az a szép fényes nap című filmben győződhettünk meg először, pár éve pedig a Szombat esti láz című többrészes televíziós táncverseny során adta újólag tanúbizonyságát.
Színpadi alakításaira is méltán lehet büszke, volt az Elveszett paradicsom című Sarkadi-darab Mirája, a Koldusopera Lucyja és Pollyja, de játszott klasszikus drámákban is, például Shakespeare Sok hűhó semmiért és Rostand Cyrano de Bergerac című művében.
Ábrahám Editnek van egy fia, apukája a szintén népszerű színész, Andorai Péter, a színésznő első férje. Jelenlegi párja üzletember. Így azután Claudiától eltérően Editnek nem kell üzleti ügyekkel foglalkoznia, nem is nagyon lenne rá ideje, napközben forgat, sokat szinkronizál, otthon pedig vezeti a háztartást, szeret főzni. Ám odafigyel az étkezésére, semmit nem eszik, ami hizlal. Szabadidejében pedig sokat sportol.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
