Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2018. Január 08. 05:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kezdetben enyhe, majd téliesebb idő várható a héten

Kezdetben enyhe, majd téliesebb idő várható a héten

A következő napokban még marad a szokatlanul enyhe idő, aztán viszont fokozatos lehűlés várható, a hétvégén hó is lehet - derül ki a Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a Dunántúl nyugati felén lehet a legtöbb felhő, ott néhol tartósan megmaradhat a köd is. Másutt némi napsütésre is lehet. A leghidegebb órákban általában 1-6 fok lehet, napközben 6-13 fokig melegszik a levegő (a tartósan borult, ködös részeken lesz a hűvösebb).

Kedden reggel változóan felhős, foltokban ködös lesz az idő. Több-kevesebb szűrt napsütés is lehet, a délutáni óráktól nyugaton eső, zápor is várható. Helyenként megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 0-5 fok között valószínű. A nappali maximumok 7-13 fok között alakulnak.

Szerdán és csütörtökön erősen felhős vagy borult lesz az ég. Szerdán a Dunántúlon, a Duna-Tisza-közén több helyen, csütörtökön is jellemzően a Dunántúlon, másutt elszórtan valószínű eső, zápor. Szerdán a leghidegebb órákban 1-6, csütörtökön 0-5 fok lehet. Napközben mindkét nap 5-10 fokig melegszik a levegő.

Pénteken szórványosan várható eső, a Dunántúlon és északon havas eső, a hegyekben hó is lehet. A szél élénk, néhol erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 0-4, a legmagasabb hőmérséklet 3-8 fok között valószínű.

Szombaton többnyire erősen felhős lesz az ég, de északkeleten időnként kisüthet a nap. Elszórtan valószínű eső, havas eső, a hegyekben hó is lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, a maximumhőmérséklet 2-6 fok között alakul.

Vasárnap rövid napos időszakok lehetnek. Néhol havas eső, hó is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 1, a legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.