Hírek
2014. Március 13. 15:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: infonograd
Kevesebb a magyar ajkú elsős Losoncon
Míg Füleken megszaporodott a magyar tannyelvű alapiskolákba beíratott elsősök száma, Losoncon kicsit romlott a helyzet.
A nógrádi járásközpont Kármán József Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolájába tavaly 15, idén pedig tizenegy elsőst írattak be. Három éve folyamatosan tíz fölött van az elsősök száma, korábban azonban előfordult, hogy csak nyolc gyerekkel nyitottak osztályt. A beíratottak közül öten vidékről érkeznek. Elsősorban olyan Losonc melletti kis településről, ahol nincs iskola. Érdekesség, hogy idén egy szlovák-magyar vegyes házasságból származó gyerek szülei is a magyar iskola mellett döntöttek. Erről Csúsz Péter, iskolaigazgató nyilatkozott az „Új Szónak".
Forrás: radiofocus.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
