Hírek
2018. Április 20. 10:10, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Két pohár pálinka 225 ezer - Túlszámlázókat fogtak el Budapesten
A nyomozók elfogták egy budapesti, belvárosi szórakozóhelynek az üzletvezetőjét és személyzetét, mert ismételten túlszámlázást követtek el - közölte honlapján péntek reggel a rendőrség.
A József nádor téri szórakozóhelyet korábban már zárták be ilyen ügy miatt. A nyomozás adatai szerint a üzletvezető és két alkalmazottja újévtől március elejéig újabb hasonló cselekményeket követett el, aránytalanul többet számlázva a fogyasztásnál - írták.
Volt olyan eset, hogy pár pohár pezsgőért és röviditalért 180 ezer, két pohár pálinkáért pedig 225 ezer forintot kértek. Az alkalmazottak, hogy biztosan megkapják a pénzt, többször bankautomatákhoz is elkísérték a sértetteket, de voltak, akiktől ellopták a pénztárcájukat is - áll a közleményben.
A három nőt üzletszerűen elkövetett csalás, kifosztás és lopás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, az üzletvezetőt őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
