Hírek
2015. Június 16. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Két helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap
Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Zala megyei Hottó és a Nógrád megyei Zabar választói szavaznak az új településvezetőről.
A Zala megyei Hottó községben azért kellett időközi önkormányzati választást kiírni, mert a község tavaly októberben megválasztott vezetője, Vincze Ferenc (független) március 18-ával lemondott. A posztra a helyi választási bizottság egyetlen jelöltet vett nyilvántartásba, a lemondott Vincze Ferencet.
A Nógrád megyei Zabar községben azért lesz választás, mert az októberben megválasztott településvezető, Nagy Tamás (Fidesz-KDNP) március 14-én elhunyt.
Vasárnap egy települési nemzetiségi választást is tartottak volna, azonban a voksolás jelölt hiányában elmarad, így a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsődobsza roma választói a legközelebb a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
