Hírek
2023. Június 07. 09:31, szerda |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
Katasztrófajelenetek Tolnában, sárfolyam sodorta el az autókat
Szekszárdtól északnyugatra, Kétyen valóságos saras vízözön alakult ki kedden délután.
Szekszárdtól északnyugatra található egy közel 700 fős község, Kéty, amelynek lakói egészen biztosan nem felejtik el a mai napot: a heves felhőszakadások következtében pusztító villámárvíz, valóságos sárfolyam alakult ki a településen, ami még egy-egy autót is odébb pakolt - írja az Időkép.hu.
A községben rengeteg kertet elöntött a saras víz, a beszámolók szerint volt olyan autó, amit szó szerint elsodort a sárfolyam, a házak melletti kiskertekben, veteményesekben, gyümölcsösökben iszonyatos károk keletkezhettek.
A térségben egyébként 20-25 mm eső esett átlagosan, de voltak azért kiugró értékek, a megáradt patakok sok helyen kiléptek a medrükből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
