Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2018. Május 29. 11:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kánikulával ér véget a tavasz

Kánikulával ér véget a tavasz

Kánikulával ér véget a tavasz - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.

A következő napokban egyre szárazabb és még melegebb levegő érkezik az ország fölé.

Szerdán a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. A Nyugat-Dunántúlon lehet néhol zápor, esetleg zivatar, másutt csapadék nem valószínű. A szél többfelé megélénkül, zivatar környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb 27-31 fok között alakul.

Csütörtökön, május 31-én a sok napsütés mellett a Dunántúlon elszórtan, attól keletebbre néhol várható zápor, zivatar. A meteorológiai szolgálat azt írta: a meteorológiai tavasz utolsó napja az év eddigi legmelegebb napja is lesz, csütörtökön néhol akár a 33 fokot is meghaladhatja a csúcshőmérséklet.

A jelenlegi előrejelzés szerint a hétvégén is sok napsütés várható, 30 fok körüli maximumokkal.

Címkék: időjárás, kánikula

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén

2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld

Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról