Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2018. Augusztus 27. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kábítószert találtak egy medgyesbodzási férfinél, aki lelőtte a szomszéd kutyáját

Kábítószert találtak egy medgyesbodzási férfinél, aki lelőtte a szomszéd kutyáját

Engedély nélkül tartott lőfegyverrel ölte meg szomszédja kutyáját egy férfi a Békés megyei Medgyesbodzáson szombaton; a nyomozás során kábítószer is előkerült - olvasható a police.hu-n vasárnap.

Az állat bement a férfi bekerítetlen udvarára, ekkor lőtte le. A rendőrséget a kutya gazdája értesítette, miután vérnyomokat talált a férfi háza előtt. A rendőrök az udvar hátsó részében találták meg a kölyökkutya tetemét.

A 46 éves férfi nem tagadta, hogy ő lőtte le az állatot, de azt állította, hogy légpuskát használt. A kutya sérüléséből azonban arra következtettek a rendőrök, hogy a férfi lőfegyvert tarthat otthon.

A házkutatás során a nyomozók engedély nélkül tartott puskákat és lőszereket, továbbá egy udvari melléképületben dobozokban és zacskókban szárított cannabist is találtak. A kert hátsó részében egy fákkal sűrűn benőtt területről 29 tő kender került elő. A nyomozók a töveket és a szárított növényeket is lefoglalták, hatóanyag-tartalmukat szakértők vizsgálják.

A Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés, kábítószer birtoklása és állatkínzás gyanúja miatt indított eljárást a férfi ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.