Hírek
2021. Október 02. 18:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: tourdehongrie.hu
Jövőre is megrendezik a Tour de Hongrie-t
Jövőre május 11. és 15. között rendezik a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt.
A nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában az ideihez hasonlóan május derekán kapott helyet a magyar körverseny.
"A májusi időpont kiváló lehetőséget teremt arra, hogy komoly World Tour-mezőnyt láthassanak testközelből a Tour de Hongrie szurkolói" - írták a magyar körverseny közösségi oldalán a szervezők, hozzátéve, hogy a viadal legnagyobb "ellenfele" a naptárban jövőre is a csapatbemutatóval május 4-én kezdődő, két nappal később rajtoló Giro d'Italia lesz. Amennyiben minden a tervek szerint alakul, úgy a Magyarországról induló, május 29-ig tartó Giro csapatainak a lehető legjobb logisztikai kapcsolódás lesz ez az időpont a magyar körversenyre - áll a bejegyzésben.
A további háromhetes körversenyek közül a Tour de France-ra július 1. és 24., a Vuelta a Espanára augusztus 19. és szeptember 11. között kerül sor.
A V4 kerékpárverseny magyarországi szakaszának kijelölt időpontja az UCI versenynaptárában 2022. július 23.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
