Hírek
2011. Október 28. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jövő héttől ismét igényelhető az iskolatej-támogatás
November 2-től lehet benyújtani a támogatási kérelmet.
A 2011. szeptember 1. és 2011. október 31. közötti szállítási időszakra személyesen vagy postai úton a kérelmező székhelye szerint illetékes megyei MVH kirendeltséghez – olvasható a Magyar Agrárkamara közleményében.
Ebben az évben 800 millió forint jut az iskolatej program támogatására. Ennek feltételeit a 2011. évi iskolatej program szabályozásáról szóló 44/2010. (XII. 22.) VM rendelet rögzíti. Az intézményfenntartókon túl idén már azok a tejfeldolgozók is igényelhetnek támogatást, akik piaci lehetőséget látnak a programban. A településeket adóbevételük és hátrányos helyzetük figyelembevételével a rendelet három csoportba sorolja, ami alapján 20, 50 vagy 100 százalékos támogatást kaphatnak az iskolatej programra. A program keretében a támogatás segítségével tanítási napokon 2,5 deciliter tejet, vagy azzal egyenértékű ízesített tejkészítményt vagy ömlesztett sajtot kaphatnak az óvodások illetve az iskolások.
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal 2/2011. (I.13.) számú közleménye szerint támogatás a 2011. szeptember 1. és 2011. október 31. (IV. időszak) közötti időszakban kiszállított tejtermékek után igényelhető.
A támogatási kérelmet és ezzel egyidejűleg az adott időszakra vonatkozó számlák másolati példányait és azok összesítőjét az adott szállítási időszakot követő harmadik hónap utolsó napjáig kell benyújtani személyesen vagy postai úton a kérelmező székhelye szerint illetékes megyei MVH kirendeltséghez.
A támogatás igénybevételéhez fontos tudni, hogy támogatási kérelmet csak az említett rendelet 5. §-a szerinti jóváhagyási kérelemmel rendelkező kérelmező nyújthat be. A jóváhagyással nem rendelkező kérelmezőnek az MVH közlemény 1. számú mellékletében közzétett jóváhagyási kérelmet kell benyújtania. A kérelmező köteles továbbá a megkötött szállítási szerződés másolati példányát a szállítási időszak kezdetét követő tizenöt napon belül, a szerződésmódosítás másolati példányát pedig a megkötésétől számított tizenöt napon belül benyújtani az MVH-hoz – emlékeztet a Magyar Agrárkamara.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
