Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2021. Október 09. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Jövő év közepéig meghosszabbítják a hitelmoratóriumot

Jövő év közepéig meghosszabbítják a hitelmoratóriumot

A kabinet 2022. június 30-ig meghosszabbítja a rászorulók segítésére bevezetett hitelmoratóriumot - jelentette be a kormány Facebook-oldalán közzétett pénteki videóüzenetében Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.

Jelezte, hogy ezt a lépést a nemzeti konzultációban a résztvevők 91 százaléka is támogatta.

A kormányszóvivő utalt arra, hogy a gyermeket nevelők, a nyugdíjasok, a munkanélküliek és a közfoglalkoztatottak mellett azok élhetnek e lehetőséggel, akiknek a járvány alatt csökkent a jövedelme. Hozzátette: azok a vállalkozások is kérhetik a hosszabbítást, amelyeknek árbevétele legalább negyedével alul múlta az előző évit.

Szentkirályi Alexandra arra emlékeztetett: a moratórium fenntartása nem automatikus, ezért az érintetteknek nyilatkozniuk kell bankjuk felé. Akik képesek erre, mindenképpen érdemes folytatniuk a részletek fizetését - hangsúlyozta.

Biztatónak nevezte, hogy a gazdaság sikeres újraindításának eredményeként többen dolgoznak, mint a járvány kezdetén, folytatódik a bérek emelkedése, a gyermekes családok pedig több százezer forintot kapnak vissza jövő év elején.

Mindezek segítik, hogy a magyar lakosság megerősödjön, és a hiteleket is rendezni tudja - értékelt Szentkirályi Alexandra.

Emlékeztetett arra: a 2008-as válság idején több százezer család nem tudta fizetni hitelét. Az akkori kormány azonban mindennemű támogatás nélkül hagyta ezeket az embereket, míg a jelenlegi kormány hiteltörlesztési segíti a koronavírus-járvány miatt bajba kerülteket - hívta fel a figyelmet.

2010 óta lezártuk a devizahitel-korszakot, és jóval nagyobb biztonságban vannak a hitelesek - idézte fel a kormányszóvivő a videóüzenetben.

Címkék: hitel, hitelmoratórium

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.