Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2013. Július 21. 09:00, vasárnap | Helyi
Forrás: infonograd

Jól haladnak a felújítással a Kálvárián

Jól haladnak a felújítással a Kálvárián

Napokon belül elkészülnek a Magyar Képzőművészeti Egyetemen a salgótarjáni Kálvária domborműveinek és az eredeti Báthori István szobornak a felújítási munkálataival.

A megyeszékhely önkormányzata és az egyetem között tavaly ősszel született megállapodás, miszerint egyetemisták restaurálnak műalkotásokat ez év nyaráig Salgótarjánban. A Bóna Kovács Károly által 1938-ban készített domborműveket azonban már nem a stációkon helyezik el. A feltárások során kiderült ugyanis, hogy az eredeti talapzatok tartóelemei már nem tartanák soká az alkotásokat, így azokat tanácsos a restaurálás után zárt térben, állandó kiállításba rendezni. Az eredeti Báthori-szobor tíz éve került a Salgótarjáni Szoborparkba a baglyasaljai városrészbe, miután több helyen megsérült. A szoborról Erdei Sándor készített másolatot és ez áll azóta a Báthory téren a régi talapzaton. A felújítási munkák elkészültét nettó négymillió forintos költségből a szerződésben ez év július harmincadikában határozták meg. A domborművek restaurálását Katona Tamás, Pápán élő végzős szobrász-restaurátor szakos hallgató, a szobor megújítását pedig Szörényi Bella, negyedéves, ugyancsak szobrász-restaurátor szakos hallgató végezte el.

Forrás: radiofocus.hu

Címkék: kálvária

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.