Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2015. November 10. 07:51, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Januártól közzéteszik a bejelentett szervizek listáját

Januártól közzéteszik a bejelentett szervizek listáját

A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) 2016 januárjától közzéteszi a bejelentett járműjavító szervizek listáját, ezzel segítve a gépjárművek üzembentartóit a tájékozódásban

- mondta Mikulás Róbert, az NKH Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal Jármű Módszertani Főosztályának vezetője az M1 aktuális csatornán hétfőn. A főosztályvezető elmondta: a szakszervizként működő egységek megbízhatóak, de sok az illegálisan járműjavítást végző szerviz, és ez közlekedésbiztonsági problémákat is felvet.

Mint ismertette, Magyarországon 12-13 ezer bejelentett járműjavító van, a nem legálisan tevékenykedők nincsenek a hatóság látókörében, így nehéz megbecsülni a számukat.

Mikulás Róbert kifejtette, hogy a szerviz tevékenységét be kell jelenteni a közlekedési hatóságnál, amely megvizsgálja, hogy az megfelel-e minden, a vonatkozó jogszabályban rögzített feltételnek.

Címkék: szerelő, szerviz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.