Hírek
2025. Május 16. 09:12, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Katarban kijelentette, hogy a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet által elkövetett 2023. október 7-i támadás a "világtörténelem egyik legrosszabb napja" volt, és a "Hamászt el kell intézni".
Az amerikai elnök Katarban egy üzleti kerekasztal-beszélgetésen beszélt arról, hogy a Hamász által elkövetett terrorcselekmény az "egyik legrosszabb, legszörnyűbb támadás volt, amelyet valaha is látott a világ".
Trump határozottan kijelentette, hogy a "Hamászt el kell intézni".
Elmondta, hogy "nagyon keményen dolgoznak Gázában, ami eddig a halál és a pusztítás területe volt", és elfogadhatatlannak tartja, hogy jelenleg az emberek az összedőlt épületek romjai alatt élnek.
"Az Egyesült Államok be fog avatkozni, és Gáza a +szabadság övezetévé+ válik" - jelentette ki Trump.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
