Hírek
2025. Május 23. 07:34, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Ismét felveheti a Videoton nevet a székesfehérvári labdarúgócsapat
A Videoton Holding Zrt. hozzájárult ahhoz, hogy a székesfehérvári labdarúgócsapat ismét a Videoton nevet használja.
Ezt Sinkó Ottó, a cég egyik vezérigazgatója jelentette be azon a csütörtöki ünnepségen, amelyet a klub negyven évvel ezelőtti UEFA Kupa-döntős szereplése apropóján rendeztek.
Mindez azt jelenti, hogy a jelenleg az OTP Bank Ligában a bennmaradásért küzdő, Fehérvár FC néven szereplő együttes hamarosan várhatóan ismét felveszi a Videoton nevet, amit először 1968 és 1993 között használt, majd amin - több változatban - 1995 és 2005, valamint 2009 és 2018 között is szerepelt. A klub neve a 2018/19-es idényben MOL Vidi FC volt, 2019 óta pedig Fehérvár FC-ként indul az élvonalban.
Az ünnepélyes köszöntésen a negyven évvel ezelőtti csapat játékosai, valamint még élő stábtagjai emlékérmet vehettek át.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 07:22, csütörtök | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína a hajrában fordított az angolok ellen, és a döntőbe jutott
A címvédő argentin válogatott hátrányba került a második félidő elején, végül azonban 2-1-re legyőzte az angol csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság atlantai elődöntőjében.
2026. Július 15. 15:00, szerda | Sport
A következő szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit
A következő, 2026-2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit - tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
2026. Július 12. 09:04, vasárnap | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína emberelőnyben, de a hosszabbításban gyűrte le a svájciakat
A címvédő argentin válogatott csaknem egy órán keresztül emberelőnyben játszva, hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó-világbajnokság Kansas Cityben rendezett negyeddöntőjében.
2026. Július 12. 09:02, vasárnap | Sport
Bellingham duplájával az angol válogatott Norvégiát kiejtve elődöntős
Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében.
