Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2020. Március 10. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Ismét emberöléssel vádolnak egy zalaegerszegi férfit

Ismét emberöléssel vádolnak egy zalaegerszegi férfit

Kettős emberölés miatt húsz évet töltött börtönben az a férfi, aki hétfőn, a Zalaegerszegi Törvényszéken ártatlannak vallotta magát az élettársának megölése kapcsán ellene megfogalmazott vádra.

Az előkészítő tárgyaláson ismertetett vádirat szerint az 51 éves férfi 2018 januárjában, a zalaegerszegi hajléktalanszállón ismerkedett meg későbbi áldozatával, akivel élettársként tekintettek egymásra. Sokat italoztak, ha tehették, az éjszakákat a szabadban, a zalaegerszegi parkerdőben töltötték.

Tavaly júniusban egy szintén hajléktalan férfival hármasban italoztak. A nőt, aki az alkohol hatására nehezen tudott járni, az élettársa többször bántalmazta, majd amikor kettesben maradtak, megfojtotta.

A holttestre járókelők találtak rá. A szakértői vizsgálat 89 - nem egy esetben önmagában is életveszélyes - külsérelmi nyomot talált az áldozaton, akinek halálát közvetlenül a fojtogatás okozta.

A vádlott húsz év után, 2017-ben szabadult, miután az 1990-es évek közepén megölte az apját és annak élettársát.

A hétfői előkészítő tárgyaláson azt állította, hogy az élettársát nem ő ölte meg, de azt elismerte, hogy "egyszer-kétszer" megrugdalta. Szerinte három tettes volt, akik velük italoztak, de ezt a nyomozás során nem merte elmondani, mert az általa megnevezett két férfi és egy nő megfenyegette, hogy megöli.

Az ügy tárgyalása április végén kezdődik a Zalaegerszegi Törvényszéken.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.