Hírek
2016. Augusztus 31. 08:49, szerda |
Helyi
Forrás: police
Iskolakezdés
A Nógrád megyei rendőrök idén is kiemelt jelenléttel segítik a tanévkezdést.
Már csak pár nap és véget ér a vakáció, ezért a rendőrség és a polgárőrség ismét fokozott jelenléttel biztosítja az óvodák, valamint az általános- és középiskolák környezetét. A demonstratív jelenlét célja, a forgalom zavartalanságának és a gyermekek biztonságos közlekedésének elősegítése, a balesetek megelőzése.
Az egyenruhások fokozott figyelmet fordítanak a gépjárművezetők jogkövető magatartására, különösen a kijelölt gyalogos-átkelőhelyek megközelítésére, a biztonsági öv és a gyermekülés használatára.
A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét, hogy szeptember 1-jétől a reggeli órákban főként 7-8 óra között, valamint délután 16-17 óra között - a nyári időszakhoz képest - nagyobb forgalomra kell számítani az oktatási intézmények környékén. Közlekedjenek türelmesen és fokozott figyelemmel!
A szülők és a gépjárművezetők részére a Nógrád Megyei Balesetmegelőzési Bizottság tájékoztató kiadványát adják át a rendőrök.


Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
