Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2011. Augusztus 14. 14:21, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Ingyenesek lesznek a tankönyvek

Ingyenesek lesznek a tankönyvek

A jövőben központilag koordinálják a tankönyvterjesztést annak érdekében, hogy ne a piaci érdekektől függjön, hogy a gyerekek megkapják-e a tankönyveket - értesült a Magyar Nemzet.

Gloviczki Zoltán, közoktatásért felelős államtitkár szerint az új Nemzeti alaptanterv életbelépésével drasztikusan csökken majd a túlzott tankönyvkínálat, s így néhány éven belül lehetőség lesz a mindenki számára ingyenes tankönyvek bevezetésére.

Magyarországon olyan helyzet alakult ki, hogy az önkormányzatok és a tankönyves vállalkozók közötti konfliktus összefügghet az állampolgári kötelességnek számító közoktatás helyzetével. Ugyanis nem kizárt, hogy egyes önkormányzatok felhalmozódó tartozása miatt nem minden diák kapja meg a tanévkezdésre a tankönyveit.

Gloviczki Zoltán úgy nyilatkozott a Magyar Nemzetnek, hogy az önkormányzatok külön megkapták a tankönyvellátásra finanszírozandó összeget, vagyis a költségvetési támogatásukat valószínűleg másra fordították. Hozzátette: az állam kötelessége a kialakult helyzet rendezése, ezért a kormány áttekinti a tankönyvpiac szabályozását és a tankönyvterjesztést a jövőben központilag koordinálják majd.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tankönyv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.