Hírek
2016. Április 22. 09:55, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint Magyarország még mindig biztonságos helyzetben van.
A szakértőt az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az illegális bevándorlásról és a terrorizmusról kérdezték. Azt mondta, hogy rettegni nem kell, a helyes magatartás az odafigyelés, az "óvatos félelem".
Georg Spöttle arról is beszélt: valaki úgy válik terroristává, hogy "átmegy egy agymosáson". Véleménye szerint az Iszlám Állam az emberek gyengeségét keresi: azokat célozza meg, akik két világ között "lebegnek", és sem arabnak, sem európainak nem érzik magukat; nekik azt üzeni, hogy térjenek vissza a gyökereikhez, és fanatizálja őket.
A szakértő hozzátette: komoly probléma, hogy a migránsok nem tekintik magukénak és nem tanulják meg a befogadó országok nyelvét, és így párhuzamos társadalmak alakulnak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
