Hírek
2024. Március 29. 18:08, péntek |
Külföld
Forrás: papageno/web/zsuffa csaba
Így szól a világ leghosszabb zongorája
A világ egyik leghosszabb zongorája, az Alexander-zongora közel 6 méter hosszú, azaz több mint kétszer olyan hosszú, mint a szokásosan koncerttermekben használt zongorák.
Ez a különleges hangszer az új-zélandi Adrian Alexander Mann nevéhez kötődik, aki mindössze 15 éves korában kezdett bele a megépítésébe.
A zongora különleges hangzásáról az alábbi felvétel alapján is meggyőződhetünk:
A zongorák basszushúrjai általában rézhuzallal vannak bevonva, hogy extrém hosszúság nélkül is mély hangjuk legyen. Alexander Mann arra lett kíváncsi, hogy milyen hosszúnak kellene a húroknak lenniük réz nélkül ahhoz, hogy a megfelelő hang szólaljon meg. Mivel zongoratanára nem tudta neki ezt a kérdést megválaszolni, így kísérletezni kezdett.
Nagyon hosszú húrokra volt szüksége, de csodálatos volt a hangjuk, így Mann eldöntötte, épít egy hatalmas zongorát. Rengeteg problémamegoldást, improvizációt, felfedezést és egy csipetnyi szerencsét igényelt, írja Mann blogjában a folyamatról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
