Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2020. December 02. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Idős nőkre vadászó, fojtogató sorozatgyilkost fogtak el Kazanyban

Idős nőkre vadászó, fojtogató sorozatgyilkost fogtak el Kazanyban

Őrizetbe vettek Kazanyban egy férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy 26 idős nőt gyilkolt meg 12 oroszországi régióban - közölte kedden a kiemelt bűnügyekben eljáró orosz Nyomozó Bizottság (SZK).

Szvetlana Petrenko, az SZK szóvivője szerint az őrizetbe vett Ragyik Tagirov harmincnyolc éves lakatost 26 nő meggyilkolásával gyanúsították meg. A bűncselekményeket a hatóságok szerint 2011-2012-ben követte el Közép-Oroszországban, a Volga mentén és az Ural térségében. A gyilkosságok közül kilenc Kazanyban történt.

A bűnügyi szakértők tízezernyi összehasonlító DNS-teszt, a gyanúsított cipőlenyomata, valamint annak alapján azonosították be, hogy valamennyi gyilkosságot hasonlóképpen követte el. A Moszkovszkij Komszomolec című bulvárlap úgy értesült, hogy Tagirov, akit elfogásáig "Volga menti mániásként" emlegetettek, nem 26, hanem 32 idős, 75 és 90 év közötti nőt gyilkolhatott meg.

Az orosz belügyminisztérium által megosztott videofelvétel szerint a gyanúsított elismerte, hogy "nagymamákat" ölt meg, de nem tudta megmondani, hogy hányat. Áldozatait áruházak és piacok közelében, találomra szemelte ki. A házkezelőség szellőzést ellenőrző munkatársának, szociális munkásnak vagy szerelőnek adta ki magát. Mint mondta, áldozatai vagy maguk hívták be a lakásukba, vagy bekéredzkedett hozzájuk.

Valamennyiüket megfojtotta, ami szerinte "nem volt fájdalmas". A gyilkosságokat azzal magyarázta, hogy éhes volt és hogy "félig az utcán élt". Tagirovot keddre virradóra egy nőismerőse lakásán fogták el.

A "Volga menti mániás" ügyében 2017-ben 4 millió rubelt (jelenlegi árfolyamon mintegy 16 millió forintot) ajánlottak fel a nyomravezetőnek. Tagirov büntetett előéletű, korábban lopásért és tiltott fegyvertartásért ítélték el. Egy időben az Oroszországban elterjedt, szambo nevű önvédelmi sportot űzte. Egyik ismerőse a Moszkva 24 televíziónak azt mondta, hogy a feltételezett sorozatgyilkos apja hullaházban dolgozott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.