Hírek
2019. Március 15. 14:54, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Idén is megrendezik a Startup Safari Budapest fesztivált
Negyedik alkalommal rendezik meg idén a Startup Safari fesztivált Budapesten, a régió legnagyobb startup fesztiválját április 17. és 19. között - közölték a szervezők az MTI-vel.
A Startup Safari Budapest több mint 300 programmal várja a látogatókat, 100 helyszínen mintegy 5000 résztvevővel. Az érdeklődők helyszínről helyszínre vándorolva ismerkedhetnek meg a számukra érdekes cégekkel, szakmákkal, elsősorban az infokommunikációs szektor, a kreatívipar, a startup-kultúra, valamint az ezek köré csoportosuló üzleti szolgáltatások és társadalmi ügyek területéről.
A korábbi évekhez hasonlóan, idén is tematikus útvonalak segítik a tájékozódást, a főbb témák között megtalálható az oktatás jövője, a lifestyle, a design, a technológia és gasztronómia közötti kapcsolat, a mesterséges intelligencia, az ipar 4.0, a digitális marketing, a termékfejlesztés vagy éppen az automatizáció.
A tájékoztatás szerint az első Safarit 2012-ben Berlinben rendezték, Németországban több helyen is volt már, világszerte 25 városban, így például Rómát, Rigát vagy Sao Paulót. Ugyanakkor a legnagyobbra éppen Budapesten nőtt.
A Safarin nemcsak munkalehetőségek sora nyílik meg a karrierválasztás előtt állók számára, hanem három nap alatt számos értékes kapcsolatra tehetnek szert: a fesztiválra alapítók, szabadúszók, befektetők, vagy éppen a tudományos élet képviselői is kilátogatnak, és nemzetközileg ismert szakemberek is érkeznek Budapestre. A részt vevő cégek saját székhelyükön mutatják be működésüket.
A fesztivál részletes programja a http://www.budapest.startupsafari.com/ oldalon olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
