Hírek
2024. Április 21. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: IDŐKÉP
Hűvös, záporos idő.
Nyugaton számíthatunk több napsütésre, máshol sok felhő lesz az égen, és időnként eső, zápor, helyenként zivatar is kialakulhat, illetve apró szemű jég is eshet.
Vasárnap Élénk, erős, kezdetben helyenként a Dunántúlon viharos lesz az északi-északnyugati szél. Hajnalra a szélcsendesebb északi és alföldi tájakon foltokban pára, köd képződhet. Kora reggel -2 és +6, délután 9 és 18 fok között alakul a hőmérséklet, nyugaton, északnyugaton marad hűvösebb az idő.
Hétfőn nyugaton, északnyugaton és délnyugaton várható a szárazabb az idő, és több napsütésre is ezeken a tájakon számíthatunk. Máshol erősen felhős, borult idő lesz a jellemző, és többfelé eső, zápor is kialakulhat. Elsősorban nyugaton, északnyugaton és északkeleten lesz élénk, olykor erős az északias szél. Hajnalban a derültebb, fagyra érzékeny helyeken gyengén fagyhat, majd napközben mindössze 9 és 14 fok közé melegszik a levegő.
Kedden felhős, borongós időben lesz részünk, többfelé várható eső, zápor. Élénk, erős lesz a keleti-északkeleti szél. Nyugaton, északnyugaton és északon csak 9 és 15, máshol 16 és 20 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet.
Szerdán sok felhő lesz felettünk, és a szeles időben többfelé kell számítani esőre, záporra, helyenként zivatarra is. A délután második felében egyre nagyobb területen csökken a csapadékhajlam. Nyugaton és északnyugaton csak 7-10, máshol 11-18 fokot mutathatnak a hőmérők.
Csütörtökön helyenként zápor, néhol zivatar még kialakulhat, de már többfelé süthet ki hosszabb időszakokra nap. Szeles időre, 8 és 15 fok közötti maximumokra van kilátás.
Pollenjelentés
Kőris közepes
Nyír közepes
Platán alacsony
Eperfafélék közepes
Tölgy magas
Dió közepes
Fenyőfélék közepes
Gombák alacsony
Csökken a pollenterhelés
A lehűlés miatt visszaesett a pollenterhelés, de folytatódik a pollenszezon legerősebb időszaka.
A tölgy és a fenyőfélék pollenkoncentrációja közepes-magas tartományban alakul.
Az eperfafélék, a platán, a nyír, a kőris és a dió pollenszintje közepes.
Alacsony-közepes koncentrációban van jelen a ciprus- és tiszafafélék, a komlógyertyán, a bükk és a vadgesztenye virágpora.
A fák közül csökkenő mennyiségben, de még jelen van juhar és a fűz pollenje is.
A kültéri allergén gombák spóraszáma az alacsony tartományban alakul.
Orvosmeteorológia
Vasárnap az ország nagy részén hidegfronti hatás érvényesül, de a keleti tájakon még kettősfronti hatás várható.
A hideg reggelen ismét felerősödhetnek a kopásos jellegű ízületi bántalmak.
Emellett fejfájás, görcsös panaszok, vérnyomás problémák és keringési panaszok is jelentkezhetnek.
A szeles idő miatt tovább fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, a szél ingerlékenységet, nyugtalanságot is kiválthat.
Alacsony lesz hő- és komfortérzetünk, nagy lesz a megfázásveszély, ezért ajánlott a réteges öltözet.
A keleti tájakon élők dekoncentráltságot, fáradtságot, bágyadtságot is tapasztalhatnak, migrén is jelentkezhet.
Immunrendszerünk erősítése érdekében fogyasszunk vitamindús zöldségeket, gyümölcsöket! Ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadék beviteléről sem!
Közlekedésmeteorológia
Vasárnap nyugaton számíthatunk több napsütésre, máshol sok felhő lesz az égen, és időnként eső, zápor, helyenként zivatar is kialakulhat, illetve apró szemű jég is eshet.
Így többfelé kell számítani vizes, csúszós útszakaszokra.
A záporokban, zivatarokban hirtelen jelentősen romolhatnak a látási viszonyok, illetve apró szemű jég is nehezítheti a közlekedést.
Élénk, erős, kezdetben helyenként a Dunántúlon viharos lesz az északi-északnyugati szél, így jelentősebb mértékben romolhat a járművek menetstabilitása.
Hajnalra a szélcsendesebb északi és alföldi tájakon foltokban pára, köd képződhet, mely átmenetileg korlátozott látási viszonyokat okozhat.
A naposabb tájakon és időszakokban érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni.
Vezessünk fokozott óvatossággal, tartsunk megfelelő követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.
