Hírek
2015. Március 31. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Húsvéti fesztivál Hollókőn
Gazdag folklórprogrammal, palóc gasztronómiával és népszokásokkal, locsolkodással, koncertekkel várják a vendégeket a Hollókői Húsvéti Fesztiválra szombattól hétfőig.
Kelecsényi Péter, a szervező Hollókői Világörökség-kezelő Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy az UNESCO világörökségi listáján szereplő Hollókő az ófalu parasztházaival és köves utcájával szabadtéri múzeumra emlékeztet ugyan, de élő, működő falu, amelynek lakói húsvétkor magukra öltik híres, színpompás népviseletüket, és életre keltik a magyar húsvéti népszokások legjavát.
Idén még gazdagabb, színesebb a program és a látvány, mert a falu új látnivalókkal bővült a Próbáljon szerencsét Hollókőn! című pályázat keretében, így a vendégek egy népmese kellős közepében érezhetik magukat - tette hozzá.
Az igazgató kiemelte: Hollókő egyik legismertebb és leglátványosabb húsvéti népszokása a locsolkodás, amelyhez a legények egy vödörnyi hideg kútvizet használnak.
A húsvéti hagyományok eltűnőben lévő kulturális értékeink közé tartoznak, ám Hollókőn ezeken a napokon megtalálható mindaz, ami a magyar ünnepet jellemzi - mondta Kelecsényi Péter.
Hímes tojás, magyar sonka, locsolóversek, sokszoknyás, vízsugár elől visítva menekülő lányok és színes forgatag jellemzi az eseménysorozatot. A vendégek kóstolót kaphatnak a környék legjobb palóc ízeiből, kiváló borokból és pálinkákból, a kicsiket gyermekprogramok, a nagyokat nép- és világzenei koncertek várják.
Szombaton délelőtt nyitják meg a fesztivált. A folyamatos gasztronómiai és hagyományőrző programok után délután lesz a nagyszombati szentmise, majd Herczku Ágnes és a Banda ad koncertet.
Vasárnap és hétfőn párhuzamosan futnak a programok az ófaluban és a szabadtéri színpadon. A vasárnapot húsvéti szentmise és körmenet nyitja, majd táncházzal és örömzenével folytatódik a rendezvény. A vasárnapi és hétfői programok sorában fellép többek között a Nógrád Táncegyüttes, Ferenczi György és a Rackajam, a Fonó Zenekar, Szabó Balázs Bandája és a Kerekes Band.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
