Hírek
2016. Március 23. 07:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Húsvét - Megtelnek a szállodák az ünnepekre
Átalakulóban vannak a húsvéti szokások, egyre több család tölti szállodában az ünnepeket, így a belföldi hotelekben várhatóan teltház lesz húsvétkor –
mondta Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének főtitkára az MTI-nek.
Hozzátette: a vidéki szállodákban húsvétkor a magyar vendégek vannak többségben. A húsvéti ünnepek alatt a vidéki wellness-, gyógy- és kastélyszállodákban általában telt ház van, emiatt ilyenkor a szállodák nem kínálnak kedvezményt. A vidéki hotelek jellemzően félpanziós csomagokat kínálnak, amelyeket plusz szolgáltatásokkal, ünnepi programokkal, a népi hagyományok felelevenítésével egészítenek ki.
Éppen a magas foglaltság miatt a vendégek hetekkel, esetenként hónapokkal előre lefoglalják szobáikat, aki későn ébred, nem biztos, hogy olyan szállodába tud foglalni szállást, ahová szeretne - figyelmeztetett a szakember.
Eltérően a többi hosszú hétvégétől, húsvétkor Budapesten is megtelnek a szállodák. Ennek az az egyszerű oka, hogy húsvét egész Európában ünnep, a hétfő munkaszüneti nap, a hosszú hétvégét sokan külföldön töltik - ismertette Kovács István.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
