Hírek
2014. Augusztus 03. 08:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség – A kánikula mellett továbbra is többfelé lehetnek heves esőzések
Öt keleti megyében a hőségre, de emellett a fél országban felhőszakadásra, heves zivatarokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggeli, az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: a Tisztántúlon a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 Celsius-fokot. A tartós hőség miatt Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében jelenleg másodfokú figyelmeztetés van érvényben.
Délelőtt még csak néhol, délutántól viszont - főként az ország középső megyéiben - már több helyen, majd este északkeleten is számítani lehet zivatarok kialakulására. Ezek kísérőjelenségei közül továbbra is a felhőszakadás lesz a legjellemzőbb: lokálisan rövid idő alatt 20-50 milliméter csapadék is lehullhat. Emellett helyenként erős vagy viharos - néhol akár 90 kilométer/órás - széllökés is lehet, továbbá jégeső is előfordulhat.
A várható heves zivatarok és a felhőszakadás miatt Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna és Pest megyére, valamint Budapestre elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az előrejelzés szerint vasárnap a legmagasabb nappali hőmérséklet 29-34 fok között alakul, nyugaton az alacsonyabb értékekkel. Késő este országszerte 21-26 fok lesz.
A Balaton és a Velencei-tó térségében a gyenge vagy mérsékelt szél délután időnként megélénkül, zápor, vagy zivatar körzetében átmeneti szélerősödés, illetve viharos széllökés is kialakulhat. Eleinte közepesen felhős lesz az ég, majd a napos időszakok mellett időnként erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet. Zápor, zivatar helyenként már reggel, délelőtt is kialakulhat. Délután pedig szórványosan valószínű zápor, zivatar, néhol felhőszakadás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28-29 fok körül alakul, késő este 22-23 fok várható. A Balaton Siófoknál és a Velencei-tó Agárdnál egyaránt 25 fokos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
