Hírek
2018. Március 21. 18:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Hidegrekorddal kezdődött a csillagászati tavasz
A csillagászati tavasz kezdetén Budapesten megdőlt a legalacsonyabb maximumhőmérséklet rekordja - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a honlapján.
Mint írták, 1964. március 20-án Budapest Csillagda állomáson mínusz 0,6 Celsius-fok volt a legmagasabb érték, míg idén a János-hegyen csupán mínusz 2,2 fokig emelkedett a hőmérséklet ezen a napon.
Az előrejelzés szerint továbbra is többfelé lehetnek mínuszok. Szerda éjszaka többnyire mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a vastagabb hóval borított, derült északkeleti országrészben mínusz 10 fok alá is hűlhet a levegő.
A nappali maximumok csütörtökön plusz 1 és 6 fok, pénteken plusz 3 és 8 fok között alakulnak. Pénteken a leghidegebb órákban általában mínusz 7 és mínusz 2 fok között, a vastag hóval borított, gyengén felhős tájakon mínusz 7 fok alatt alakulnak az értékek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
