Hírek
2016. Június 09. 16:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hidegfront érkezik a hétvégére

A hétvégén egy hidegfront éri térségünket, amelynek hatására esőre és lehűlésre kell készülni - közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzés szerint pénteken reggel, délelőtt még erősen felhős lesz az ég, és az északi tájakat leszámítva többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar. Napközben több helyen kisüt a nap, de kora délutántól ismét - különösen az ország északi felén - többfelé alakulnak ki záporok, zivatarok. Zivatarok környékén és északkeleten megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-17, a legmagasabb hőmérséklet 21-25 Celsius-fok között alakul.
Szombaton a déli óráktól ismét egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar. Nagy területen megélénkül, zivatarban viharossá is fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Sokfelé várható eső, zápor, keleten zivatar is előfordulhat. A több csapadék a nap első felében, délen valószínű. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 16-22 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig
2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld
Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih
Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.
2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld
A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában
A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek
2025. Március 18. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével
Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.