Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2014. Március 14. 13:30, péntek | Helyi
Forrás: infonograd

Háziverseny a diákolimpia előtt

Háziverseny a diákolimpia előtt

Az elmúlt héten rendezte meg idei első sakk háziversenyét a Salgótarjáni Tehetséggondozó és Sport Egyesület.

A sakkrendezvényen a nagyobb létszám az alsó tagozatos iskolásoknál jött össze, ahol végül 22-en küzdöttek meg egymással az érmekért.
A számítógépes sorsolás szeszélye miatt több évfolyamon igencsak felborult a papírforma, ennek ellenére az abszolút versenyben nem volt meglepő Lőrik Kitti 1., Dobos Zétény 2., és Tankó Bálint 3. helyezése.
A felső tagozatos tanulók, illetve a szeniorok 9 fős versenyében viszont már a rutin érvényesült. Ebben a csoportban az egyre „pontosabban” játszó Miskolczi Nemere szállította a nap meglepetését, mert Kovács Dani mögött 2. lett az összesített mezőnyben, megelőzve az esélyesebbnek tűnő vetélytársait. A tarjáni tehetséggondozók háziversenye egyébként nagyon jó felkészülési lehetőséget jelentett a márciusi diákolimpiai versenyekre.
korcsoportos eredmények:
1. oszt. fiú: 1. Vágvölgyi Ádám
Apró leány: 1. Tóth Eszter, 2. Vojtkovszky Hedvig
2. oszt. fiú: 1. Bagyal Márk, 2. Balogh Bálint Dominik, 3. Bíró Dániel
2. oszt. leány: 1. Lőrik Timea, 2. Tóth-Kovács Lilla Virág
3. oszt. fiú: 1. Horváth Gergő, 2. Lengyel Tamás, 3. Torák Martin
4-5. oszt. fiú: 1. Dobos Zétény Lukács, 2. Tankó Bálint
6-7.oszt.: 1. Miskolczi Nemere, 2. Bíró Máté, 3. Lőrik Gergő
8. oszt.: 1. Patai Péter, 2. Gyetvai Izsák, 3. Baranyi Levente
Szenior: 1. Kovács Dániel, 2. Lipcsei Ádám

Forrás: nogradsport.wordpress.com

Traffipax
Képeslapküldő

Címkék: sakk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.