Hírek
2019. Augusztus 05. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Mohai Balázs
Hazaérkezett Suhajda Szilárd és Klein Dávid
Hazaérkezett Budapestre a Föld második legmagasabb hegycsúcsát meghódító Suhajda Szilád és társa, Klein Dávid - közölte a Magyar K2 Expedíció csapata vasárnap az MTI-vel.
Suhajda Szilárd július 25-én érte el a Föld második legmagasabb hegycsúcsát, a 8611 méteres K2-t, első magyar hegymászóként oxigénpalack és teherhordók nélkül. Társa, Klein Dávid egészségügyi okok miatt az alaptáborból rádión támogatta az expedíciót - közölték.
A sikeres csúcselérést követően a magyar hegymászók hétfőn indultak vissza a K2 alaptáborából a Gondogoro-hágón át, majd Szkarduból kisrepülővel érték el Iszlámábádot. A hegymászók a pakisztáni fővárosban a magyar nagykövetség szervezésében sajtótájékoztatón számoltak be az expedíció eredményeiről, és angol nyelvű televíziós interjút is adtak, mielőtt hazatértek volna Budapestre.
Suhajda Szilárd az első magyar hegymászó, aki elérte a K2 csúcsát, az expedíció sikerének köszönhetően pedig már csak két 8000 méter feletti hegycsúcs, a Sisapangma 1 és az Everest 2 palack nélküli megmászása hiányzik ahhoz, hogy a magyar hegymászóközösség palack nélkül teljesítse a Himalája Koronája kihívást, azaz a Föld 14 nyolcezer méter feletti hegycsúcsának megmászását.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
