Hírek
2012. December 04. 22:10, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Három megyében jelentős mennyiségű hó várható szerdán
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzése szerint szerdán jelentős mennyiségű hóra kell számítani Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok megyében, ahol 24 óra alatt több mint 10 centiméter hó hullhat.
Mint írták, az éjszaka folyamán váltakozó intenzitású havazás, eleinte délen, délnyugaton havas eső várható. Szerda reggelig a nyugati, délnyugati országrészt leszámítva 3-10 centiméternyi havat valószínűsítenek. Ennél több hóra főként a Mecsekben és az Északi-középhegységben lehet számítani.
Reggelre a Dunántúlon, majd délelőtt várhatóan a Duna-Tisza-közén is megszűnik a havazás. Szerda kora délutánig a Tiszántúlon hullhat még néhány centiméter friss hó, de a nap további részében számottevő havazás már ott sem valószínű - írta a meteorológiai szolgálat.
Szerdán a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 3 és plusz 1 Celsius-fok között valószínű. A maximumok 0 és plusz 5 fok között várhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
