Hírek
2011. December 02. 14:32, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Hatalmas erővel csapott le a vihar
A tomboló szélvihar fákat és villanyoszlopokat döntött ki, fennakadást okozott a közlekedésben, épületeket rongált meg, és több mint 350 ezer háztartásban áramkimaradást okozott csütörtökön Los Angelesben.
Az amerikai nagyváros nemzetközi repülőterén egyórás volt az áramkimaradás, s emiatt mintegy két tucat kereskedelmi járatot kellett átirányítani más légikikötőkbe, de az áramszolgáltatás helyreállítása után is több járat késett. Sok iskolában nem volt tanítás. A kidőlő fák épületeket, gépkocsikat rongáltak meg.
Los Angeles megyében rendkívüli állapotot vezettek be, ami lehetővé teszi az állami és szövetségi hatóságoknak a hatékony kárfelszámoláshoz szükséges segítségnyújtás megadását. A szélvihar más területeken is pusztított, így Utah államban, ahol 55 ezer lakos maradt áramszolgáltatás nélkül. Az erős oldalszél felborított tíz pótkocsis traktort Salt Lake City közelében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
