Hírek
2020. Január 16. 11:14, csütörtök | Helyi
Három príma a színpadon
A magyar kultúra napján, január 22-én, szerdán este mutatja be új előadását a Zenthe Ferenc Színház. A Mikó István által rendezett Nem élhetek muzsikaszó nélkül című darab különlegessége, hogy egyszerre lép színpadra három megyei Príma-díjat elnyert előadó: a Nógrád Táncegyüttes, a Dűvő zenekar és a Zenthe Ferenc Színház. A Nógrád Táncegyüttes 2013-ban, a Dűvő zenekar 2017-ben, míg a Zenthe Ferenc Színház 2018-ban nyerte el a rangos elismerést, s ez az első alkalom, hogy immáron három Príma áll ugyanabban a produkcióban a színpadon.
Az előadást a premier után január 23-án és 24-én is megtekintheti a közönség Salgótarjánban, majd országjáró turnén vesz részt vele a Zenthe Ferenc Színház.
Kép: A 2018. januárjában bemutatott A falu rossza című darabban a Zenthe, illetve az akkor már egyaránt Príma-díjas Dűvő és Nógrád Táncegyüttes művészei KOMKA PÉTER FELVÉTELE.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
