2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2014. Május 22. 11:34, csütörtök | Sport
Forrás: InfoVáros | GyurisOrsi

Győzelem az idénynyitón

Magabiztos rajt-cél győzelemmel kezdte az 2014- es Autocross Európa Bajnokságot Kárai Tomi Németországban.

A Skoda Fabiaval versenyző pilóta semmit nem bízott a véletlenre. Egy klasszikust idézve: „Jött, látott, győzött”.

„Az első nap még száraz körülmények között, nagyon poros pályán versenyeztünk. A második nap már pont az ellenkezője, minden tiszta sár volt. Nem könnyű ilyen változékony időjárásban autókázni, de szépen megoldottuk a feladatot. Nagyon jó beállításokat sikerült találnunk, úgy mozgott a Skoda az úton, ahogy én szerettem volna. Úgy rajtolt el, ahogy mi szerettük volna.

Az időmérőt és a két előfutamot sikeresen teljesítettük, aminek köszönhetően a döntőben pole pozícióból rajtoltam. Egyáltalán nem voltam ideges, sőt kifejezett nyugodtan vártam a zöld lámpa felvillanását. Még a megismételt rajt sem zavart meg. Bíztam az autóban és önmagamban is. Örülök a győzelemnek!”- összegezte Tomi a hétvége után,

A német futam után felgyorsulnak az események. Május 24-25-n a lettországi, Bauskaban pörögnek a kerekek. Az egyik legélvezetesebb verseny következik: rengeteg néző, rengeteg induló egy arénában.

A magyarokat ismét több csapat képviseli. Kárai Tomin kívül Szabó Krisztián és Kiss Ádám is rajthoz áll.