Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2012. Október 12. 10:20, péntek | Helyi
Forrás: infonograd

Forró nyomon

Forró nyomon

Több tolvaj is rendőrkézre került a napokban.

Őrizetbe vették a rendőrök azt két sajóbábonyi férfit, akiket több lopással is gyanúsítanak. A két férfi – egyikük 55, a másik pedig 32 éves – még ez év júliusában úgy jutott be Pásztón egy idős nő és egy férfi lakásába is, hogy magukat az áramszolgáltató munkatársainak adták ki. Túlfizetésre hivatkozva azt állították, hogy pénzt hoztak vissza részükre. Pénzváltásra kérték a sértetteket és a figyelmüket elterelve mindkét helyszínről nagy összegű készpénzt tulajdonítottak el. A két sajóbábonyi férfihez a nyomozás eddigi adatai alapján jutottak el. A rendőrség kezdeményezte előzetes letartóztatásukat.

Számítástechnikai eszközöket és egyéb irodai használati tárgyakat akart ellopni a hugyagi idősek otthonából tegnap este egy tolvaj. A 38 éves helybéli férfit tetten érték a járőrök. A rendőrséget tíz perccel nyolc óra előtt értesítették, és a járőrök azonnal a helyszínre érkeztek. A férfi éppen összekészítette a technikai eszközöket, amikor rajtaütöttek. Mivel ellene más hasonló jellegű bűncselekmények miatt is folyamatban van eljárás – őrizetbe vették, és kezdeményezték bíróság elé állítását.

Közokirat-hamisítás miatt nyomoz a rendőrség az ellen a 34 éves külföldi állampolgár ellen, akit a Balassagyarmatról Aszódra közlekedő vonaton fülelt le a szolgálatot teljesítő jegyellenőr. A férfi egy a nevére kiállított – szemmel láthatóan - hamis utazási kedvezményre jogosító igazolást adott át az ellenőrnek. A férfit a nógrádkövesdi vasútállomáson leszállították a vonatról, a rendőrök ott fogták el. Mint kiderült, a férfi az utóbbi egy héten több alkalommal is felhasználta ezt a közokiratot utazásai során, jogosulatlanul igénybe véve az utazási kedvezményt.

Címkék: rendőség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.